Stačí vám zopár minút

Začíname s ambee

Pripomeňte si alebo sa naučte, ako ľahko môžete začať pracovať s vaším novým moderným ambulantným softvérom.

ambee Kalendáre a plánovanie

S vaším ambulatným systémom môžete pracovať cez internetový prehliadač kedykoľvek a kdekoľvek. Samozrejme, ak je nainštalovaný tak, aby ste k nemu vedeli pristúpiť napríklad aj z domu.

Bezpečnosť je veľmi dôležitá. Naučíme sa, ako sa do systému prihlásite a ako pridáte alebo zmeníte údaje niektorého z vašich pacientov. Zároveň si vyskúšame, ako fungujú formuláre v ambee.

Prihlásenie

Predpokladáme, že už máte licenciu ambee alebo si ho bezplatne skúšate po dobu 30 dní. Pred prvým prihlásením musíte poznať minimálne tieto 3 údaje:

  • URL adresu ambee (napr. moj.ambee.sk)
  • Prihlasovacie meno (napr. milan.moderny@ambee.sk)
  • Heslo (napr. 48$a-FaX8-4851)

Údaje vám pridelí administrátor systému. Ich vytvorenie je súčasťou procesu konfigurácie vašej verzie ambee. Nikdy ich nepošleme v jednom maili alebo SMS. Prihlasovacie meno a heslo budú vždy oddelené. Bezpečne si ich uložte.

Do adresy vo vašom obľúbenom internetovom prehliadači napíšte adresu ambee. Objaví sa prvá obrazovka s výzvou na zadanie Prihlasovacieho mena a Hesla. Zadajte vaše údaje a kliknite na tlačidlo Prihlásiť sa. Ak sú údaje zadané správne, zobrazí sa domovská obrazovka vášho ambulatného systému. Vitajte :)!

Ak ste sa pomýlili, budete musieť vaše prihlasovacie údaje zadať znova. Ak ste ich zabudli, nič to. Kliknite na Zabudli ste heslo? Vygenerujeme a doručíme vám nové.

ambee | Prihlásenie do aplikácie
Prihlásenie do aplikácie ambee
Kartotéka pacientov

ambee je váš asistent. Pacientsko-centrický. Kartotéka pacientov obsahuje všetky identifikačné, adresné a kontaktné údaje vašich pacientov spolu s údajmi o ich poistení a Dohodách o poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Tieto údaje môžete pridávať aj meniť. Tak, ako to bude život v ambulancii vyžadovať.

Pri pri konfigurácii ambee je možné identifikačné, adresné a kontaktné údaje preniesť zo starého do vášho nového moderného informačného systému. Či sa pre migáciu dát pacientov rozhodnete alebo nie, z času na čas budete potrebovať pacienta pridať alebo upraviť niektoré jeho údaje.

ambee mi veľmi uľahčuje administratívu, preto sa môžem naplno venovať liečbe svojich pacientov.
– MUDr. Pavel Staško, PhD., MHA, cievny chirurg Twitter Tweet
Ako môžem pridať pacienta?

Na domovskej stránke ambee sa nachádza tlačidlo Pridať pacienta. Ak chcete pridať nového pacienta, kliknite na toto tlačidlo. ambee otvorí formulár pre pridanie údajov nového pacienta.

Formulár pre zadanie identifikačných a adresných údajov obsahuje povinné aj nepovinné polia. Tie povinné sú orámované červenou farbou. Ak ich nevyplníte, údaje nebude možné uložiť. Systém vás upozorní.

Po zadaní a kontrole údajov kliknite na tlačidlo Uložiť. Ak údaje ukladať nechcete a teda nechcete, aby ambee vytvoril nového pacienta vo vašej kartotéke, kliknite na tlačidlo Neukladať.

ambee | Pridať nového pacienta
Formulár pre pridanie nového pacienta
Ako zmením údaje existujúceho pacienta?

Veľmi jednoducho. Na domovskej stránke si vyhľadáte pacienta, kliknte na riadok, kde sú zobrazené údaje a ambee vám zobrazí podobný formulár pre pridanie nového pacienta. Rozdiel je iba v tom, že polia formulára budú naplnené dátami pacienta. Formulár je zobrazený iba na čítanie.

Ak chcete údaje zmeniť, kliknite na tlačidlo Upraviť. Upravte, doplňte alebo zmeňte údaje v políčkach a kliknite na tlačidlo Uložiť. Ak zmeny nechcete ukladať, kliknite na tlačidlo Neukladať.

114
TIP

Kontaktné údaje sú dôležité. Evidujte ich vždy, keď máte príležitosť.

Najlepšie urobíte, ak si ich lekár alebo sestra overí, kým je pacient v ambulancii.
O ambee

ambee je moderný ambulantný systém pre všeobecných lekárov aj špecialistov. Vyvíjame ho spolu s lekármi a ich zdravotnými sestrami. Na ich názore záleží, ambee má pomáhať práve im asistovať pri spracovaní dennej agendy. Kedykoľvek a kdekoľvek.

ambee prešiel v roku 2018 overením zhody v Národnom centre zdravotníckych informácií a testovali sme ho na komunikáciu so všetkými zdravotnými poisťovňami. Neustále ho rozvíjame a reagujeme na potreby lekárov či legislatívne zmeny.

Icon For Arrow-up